Varuboden-Oslan johto

 

Hannu Krook Toimitusjohtaja
Anne Schneider Hallintojohtaja
Jukka Pöyhönen Kehitysjohtaja
Mikko Ala-Huikku Toimialajohtaja, ABC, MARA
Bengt Vinberg Toimialajohtaja, PT & KT
Anne Grundström Yritysinfrajohtaja, johtoryhmän sihteeri
Laura Koistinen Talousjohtaja

 

Varuboden-Oslan hallitus

2020:

Puheenjohtaja: Pankinjohtaja Arto Nurmi-Aro
Varapuheenjohtaja: KTM,DI Merja Partio
Toimitusjohtaja (Varuboden-Osla) Hannu Krook
KTM Heidi Collander
 

Varuboden-Oslan hallintoneuvosto

Varuboden-Oslan hallintoneuvoston tehtävänä on valvoa osuuskaupan hallintoa ja toimintaa, joita hallitus ja toimitusjohtaja hoitavat. Lisäksi hallintoneuvosto toimii päätöksentekofoorumina keskeisimpien strategisten kysymysten osalta.

2020:

Puheenjohtaja: Leena Munter-Ollus
Varapuheenjohtaja: Liljestrand Tom

Jäsenet:
Aaltonen Anna-Lotta
Blomqvist Ray
Haapaniemi Timo
Hertzberg Veronica
Liljeström Christel
Lindgård Stina
Lindholm Staffan
Lindroos Daniel
Lindroos-Holmström Nina
Peltola Esko
Rothberg Daja
Sola Kenneth
Söderlund Yngve

 

Henkilöstön edustajat:
Laura Hyppölä
Riitta Räsänen

Varuboden-Oslan edustajisto

Joka neljäs vuosi osuuskaupan omistajat, eli S-Etukortilliset asiakkaat valitsevat omalle osuuskaupalleen edustajiston, joka käyttää omistajien ääntä sen hallinnossa. Varuboden-Osla järjesti edustajiston vaalit 26.3.–6.4.2020.

Seuraavat 50 henkilöä valittiin edustajistoon toimikaudelle 2020-2024:

Ahvenanmaa/Åland Fogelström Karl-Johan
  Helander Gösta
  Latvala Ulla-Liisa
  Sjögren Ulf
  Wik Thor-Björn
     
Hanko/Hangö Holm Stephan
  Nylund Kirsi
     
Inkoo/Ingå Karlstedt Kaj
  Åberg Kalle
  Öberg Benita
     
Kauniainen/Grankulla Stenberg Stefan
  Sunabacka Ulf-Johan
     
Kirkkonummi/Kyrkslätt Ekström Gunn
  Fröberg Henrik
  Holopainen Sabina
  Hyvärinen Tuovi
  Savilahti Marjatta
     
Raasepori/Raseborg Avellan Ronny
  Holmberg Sven
  Lagerstam Mats
  Grundström Camilla
  Wessberg Nina
  Åkerö Fredrika
     
Sipoo/Sibbo Backström Anders
  Juselius Carola
  Railila Marika
  Sundbäck Janica
     
Siuntio/Sjundeå Parviainen Kristian
     
Askola Hoviisilta Heidi
     
Loviisa/Lovisa Eriksson Rune
  Hinttaniemi Jonna
  Isotalo Arja
  Wikström Gudrun
  Widlund Stefan
     
Porvoo/Borgå Ahola Riitta
  Blomqvist Ove
  Hanska Sirpa
  Johansson Bo-Johan
  Korpi Marianne
  Kylätasku Leo
  Lund Bodil
  Linden Ingolf
  Lönnfors Hanna
  Mikander Jorma
  Sund Kirsti
  Tölkkö Raija
  Quach Thai
  Valjakka Tea
  Wikholm Henry