Varuboden-Oslan johto

 

Hannu Krook Toimitusjohtaja
Anne Schneider Hallintojohtaja
Jukka Pöyhönen Kehitysjohtaja
Mikko Ala-Huikku Toimialajohtaja, ABC, MARA
Bengt Vinberg Toimialajohtaja, PT & KT
Anne Grundström Yritysinfrajohtaja, johtoryhmän sihteeri
Laura Koistinen Talousjohtaja

 

Varuboden-Oslan hallitus

2017:

Puheenjohtaja:
Pankinjohtaja Arto Nurmi-Aro
Varapuheenjohtaja:
Toimitusjohtaja Timo Luukkainen

KTM Heidi Collander
Toimitusjohtaja (Varuboden-Osla) Hannu Krook
KTM Harri Lauslahti
Toimitusjohtaja Reijo Ståhlberg

Varuboden-Oslan hallintoneuvosto

Varuboden-Oslan hallintoneuvoston tehtävänä on valvoa osuuskaupan hallintoa ja toimintaa, joita hallitus ja toimitusjohtaja hoitavat. Lisäksi hallintoneuvosto toimii päätöksentekofoorumina keskeisimpien strategisten kysymysten osalta.

2017:

Puheenjohtaja:
Westerholm Kristian

Varapuheenjohtaja:
Liljestrand Tom

Varsinaiset jäsenet:
Aaltonen Anna-Lotta
Fabritius Hannu
Haapaniemi Timo
Hertzberg Veronica
Holm Helena
Holopainen Rita
Karvonen Juha
Liljeström Christel
Lindgård Stina
Lindroos-Holmström Nina
Lindholm Staffan
Lundström Gösta
Luoto Hannu
Malm Ingeborg
Nieminen Jussi-Matti
Olenius Kjell (henkilöstön edustaja)
Partio Merja
Paul Klara
Peltola Esko
Savola Reetta (henkilöstön edustaja)
Strandvik Peter
Sunabacka Ulf-Johan
Söderlund Yngve
Quach Thai
Österlund Risse

Varuboden-Oslan edustajisto

Joka neljäs vuosi osuuskaupan omistajat, eli S-Etukortilliset asiakkaat valitsevat omalle osuuskaupalleen edustajiston, joka käyttää omistajien ääntä sen hallinnossa. Varuboden-Osla järjesti edustajiston vaalit 1.3.–13.3.2016.

Seuraavat 50 henkilöä valittiin edustajistoon toimikaudelle 2016-2020:

Ahvenanmaa/Åland Fogelström Karl-Johan
  Rothberg Daja
  Wik Thor-Björn
     
Hanko/Hangö Holm Sture
  Österlund Christoffer
     
Inkoo/Ingå Öberg Benita
  Karlstedt Kaj
     
Kauniainen/Grankulla Stenberg Stefan
     
Kirkkonummi/Kyrkslätt Ekström Gunn
  Holopainen Sabina
  Savilahti Marjatta
  Fröberg Henrik
  Kjerin Ulf
  Majanen Erkki
  Degerth Kerstin
     
Raasepori/Raseborg Holmberg Sven
  Lagerstam Mats
  Avellan Ronny
  Siggberg Björn
  Grundström Camilla
  Pietola Maria
  Malmén Maj-Britt
  Wessberg Nina
     
Sipoo/Sibbo Sundbäck Janica
  Juselius Carola
  Backström Anders
     
Siuntio/Sjundeå Karell Anders
     
Askola Snirvi Harri
     
Lapinjärvi/Lappträsk Aalto Anna-Kaisa
     
Loviisa/Lovisa Winqvist Jan-Anders
  Weckman Daniela
  Haddas Malena
  Isotalo Arja
     
Pornainen/Borgnäs Siivola Kari
     
Porvoo/Borgå Leinonen Satu
  Johansson Bo-Johan
  Tölkkö Raija
  Lund Bodil
  Wikholm Henry
  Pessala Juhani
  Kohonen Eila
  Korpi Marianne
  Sairanen Jussi
  Mikander Jorma
  Sund Kirsti
  Blomqvist Ove
  Ahola Riitta
  Valjakka Tea
  Hopeamaa Sirpa
     
Pukkila Eskola Päivi