13.6.2018

JALKAPALLON MM VENÄJÄ 14.6 – 15.7.2018

JALKAPALLON MM VENÄJÄ 14.6 – 15.7.2018 OTTELUOHJELMA

ALKULOHKOT:

(Uitto Pub näyttää kaikki pelit klo 17 eteenpäin)

 

Torstai 14.6.2018
18:00 Venäjä - Saudi-Arabia, Moskova (Luzniki)

Perjantai 15.6.2018

14:00 Egypti - Uruguay

Jekaterinburg

17:00 Marokko - Iran

Pietari

20:00 Portugali - Espanja

Sotsi



Lauantai 16.6.2018

12:00 Ranska - Australia

Kazan

15:00 Argentiina - Islanti

Moskova (Spartak Stadium)

18:00 Peru - Tanska

Saransk

21:00 Kroatia - Nigeria

Kaliningrad



Sunnuntai 17.6.2018

14:00 Costa Rica - Serbia

Samara

17:00 Saksa - Meksiko

Moskova (Luzniki)

20:00 Brasilia - Sveitsi

Rostov



Maanantai 18.6.2018

14:00 Ruotsi - Etelä-Korea

Nizhni Novgorod

17:00 Belgia - Panama

Sotsi

20:00 Tunisia - Englanti

Volgograd



Tiistai 19.6.2018

14:00 Puola - Senegal

Moskova (Spartak Stadium)

17:00 Kolumbia - Japani

Saransk

20:00 Venäjä - Egypti

Pietari



Keskiviikko 20.6.2018

14:00 Portugali - Marokko

Moskova (Luzniki)

18:00 Uruguay - Saudi-Arabia

Rostov

21:00 Iran - Espanja

Kazan



Torstai 21.6.2018

14:00 Ranska - Peru

Jekaterinburg

17:00 Tanska - Australia

Samara

20:00 Argentiina - Kroatia

Nizhni Novgorod



Perjantai 22.6.2018

15:00 Brasilia - Costa Rica

Pietari

17:00 Nigeria - Islanti

Volgograd

20:00 Serbia - Sveitsi

Kaliningrad



Lauantai 23.6.2018

14:00 Belgia - Tunisia

Moskova (Spartak Stadium)

17:00 Saksa - Ruotsi

Sotsi

20:00 Etelä-Korea - Meksiko

Rostov



Sunnuntai 24.6.2018

14:00 Englanti - Panama

Nizhni Novgorod

17:00 Japani - Senegal

Jekaterinburg

20:00 Puola - Kolumbia

Kazan



Maanantai 25.6.2018

16:00 Saudi-Arabia - Egypti

Volgograd

16:00 Uruguay - Venäjä

Samara

20:00 Espanja - Marokko

Kaliningrad

20:00 Iran - Portugali

Saransk



Tiistai 26.6.2018

16:00 Tanska - Ranska

Moskova (Luzniki)

16:00 Australia - Peru

Sotsi

20:00 Islanti - Kroatia

Rostov

20:00 Nigeria - Argentiina

Pietari



Keskiviikko 27.6.2018

16:00 Etelä-Korea - Saksa

Kazan

19:00 Meksiko - Ruotsi

Jekaterinburg

20:00 Serbia - Brasilia

Moskova (Spartak Stadium)

20:00 Sveitsi - Costa Rica

Nizhni Novgorod



Torstai 28.6.2018

16:00 Japani - Puola

Volgograd

16:00 Senegal - Kolumbia

Samara

20:00 Englanti - Belgia

Kaliningrad

20:00 Panama - Tunisia

Saransk


 

Pudotuspelien ohjelma ja MM-finaali

Neljännesvälierät


Lauantai 30.6.2018
17:00 C1 - D2
21:00 A1 - B2

Sunnuntai 1.7.2018
17:00 B1 - A2
21:00 D1 - C2

Maanantai 2.7.2018
17:00 E1 - F2
21:00 G1 - H2

Tiistai 3.7.2018
17:00 F1 - E2
21:00 H1 - G2

 

Puolivälierät


Perjantai 6.7.2018
17:00 x - x
21:00 x - x

Lauantai 7.7.2018
18:00 x - x 
21:00 x - x

 

Välierät ja MM-finaali


Tiistai 10.7.2018
21:00 x -x

Keskiviikko 11.7.2018
21:00 x -x

Lauantai 14.7.2018
17:00 Pronssiottelu

Sunnuntai 15.7.2018
18:00 MM-finaali

 

Jalkapallon MM-kisat 2018 - Lohkot


Jalkapallon MM-kisoissa on yhteensä 32 joukkuetta (kisaisäntä Venäjä + 31 karsintojen kautta), mitkä on jaettu kahdeksaan neljän joukkueen lohkoon. Jokaisen lohkon kaksi parasta joukkuetta etenee pudotuspeli-vaiheeseen. 
Mikäli joukkueet päätyvät alkulohkossa tasapisteisiin, ratkaistaan joukkueen paremmuus seuraavassa järjestyksessä: maaliero, tehdyt maalit, keskinäinen ottelu, keskinäinen maaliero, tehdyt maalit, reilun pelin pisteet, FIFA:n ranking.

 


Lohko A: 
Venäjä
Saudi-Arabia
Egypti
Uruguay
Lohko D:
Argentiina
Islanti
Kroatia
Nigeria
Lohko G:
Belgia
Englanti
Tunisia
Panama

Lohko B:
Portugali
Espanja
Marokko
Iran
Lohko E:
Brasilia
Sveitsi
Costa Rica
Serbia

Lohko H:
Puola
Kolumbia
Senegal
Japani

Lohko C:
Ranska
Australia
Peru
Tanska
Lohko F:
Saksa
Meksiko
Ruotsi
Etelä-Korea

Uutinen koskee toimipaikkoja:
Muut pubit ja baarit
Katso toimipaikat
Uutinen koskee ketjun Muut pubit ja baarit toimipaikkoja: