Arinan hallintoneuvosto

Hallintoneuvoston kokoonpano 2018

2016-2018 Kimmo Alatalo, pääluottamusmies, Oulu, henkilökunnan edustaja kimmo.alatalo@sok.fi, 044 788 6099
  Antero Aulakoski, lupasektorin johtaja, rikosylikomisario, Raahe antero.aulakoski@gmail.com, 050 557 4986
  Sofia Husso, brand designer, Oulu sofia.husso@gmail.com, 040 586 6956
  Antti Huttu-Hiltunen, apulaisjohtaja, maanviljelijä, Oulu antti.huttu-hiltunen@ouka.fi, 040 556 2486
  Tapio Junttila, maanviljelijä, kunnallisneuvos, Liminka tapio.k.junttila@gmail.com, 040 573 0463
  Raino Peltoniemi, myyntipäällikkö, Pyhäjoki raino.peltoniemi@kotinet.com, 0400 383 858
  Pirjo Sirviö, erikoissairaanhoitaja, Oulu pirjo.sirvio@ouka.fi, 050 569 3523
  Pirjo Yliniemi, erikoishammaslääkäri, Oulu pirjo.h.yliniemi@gmail.com, 040 760 1310
     
2017-2019 Pertti Ahokas, työnohjaaja, Rovaniemi pertti.ahokas66@gmail.com, 040 751 4528
  Riitta Huovinen, emäntä/yrittäjä, Muhos r.huovinen@luukku.com, 041 466 3859
  Jari Kestilä, rehtori, Oulu kestija@gmail.com, 040 126 2186 
  Jyrki Koskinen, myyntipäällikkö, Tornio, henkilökunnan edustaja jyrki.koskinen@sok.fi, 044 788 4890
  Harri Kuoppamaa, kunnossapitovastaava, Oulu harri.kuoppamaa@gmail.com, 044 987 9043
  Antti Latola, asianajaja, Oulu, varapuheenjohtaja antti.latola@norralaw.fi, 040 558 1495
  Mikko Maijala, metsätalousinsinööri, aluevastaava, Sodankylä mikko.maijala@mhy.fi, 0400 839 397
  Antti Mäkituomas, varatuomari, yrittäjä, Pello 040 512 5943
  Vesa Riekki, metsuri, Pudasjärvi vesa.riekki@pudasjarvi.fi, 040 541 1834
     
2018-2020 Susanna Junttila, YTM, KM, Euroopan parlamentin jäsenen avustaja, Rovaniemi   susanna.junttila@rovaniemi.fi
  Matti Pikkarainen, teologian tohtori, Oulu, puheenjohtaja   matti.pikkarainen@sok.fi, 044 788 4087
  Juha Puro, teknikko, Kemi   juha.puro@kemi.fi, 040 510 3218
  Antti Rautio, yrittäjä, Oulu   antti.rautio@kahvilapoiju.fi, 040 842 9631
  Minna Siira, toiminnanjohtaja, Kempele   siira.minna@gmail.com, 050 388 0015
  Seija Säkkinen, yrittäjä, Rovaniemi   seija.sakkinen@vihersakkinen.fi
  Markku Taramaa, hallintovastaava, Tornio   markku.taramaa@tornio.fi, 040 726 9650

Paavo Härö, hallintojohtaja, sihteeri, Oulu