Arinan hallintoneuvosto kaudella 2020

2018 - 2020

Nimi Ammatti Kunta (Postitoimipaikka) Yhteystiedot
Junttila Susanna YTM, KM, Euroopan parlamentin jäsenen avustaja Rovaniemi susanna.junttila@rovaniemi.fi
Pikkarainen Matti, puheenjohtaja teologian tohtori Oulu matti.pikkarainen@sok.fi, 044 788 4087
Puro Juha teknikko Kemi juha.puro@kemi.fi, 040 510 3218
Rautio Antti yrittäjä Oulu antti.rautio@kahvilapoiju.fi, 040 842 9631
Siira Minna toiminnanjohtaja Kempele siira.minna@gmail.com, 050 388 0015
Säkkinen Seija yrittäjä Rovaniemi seija.sakkinen@vihersakkinen.fi
Taramaa Markku hallintovastaava Tornio markku.taramaa@tornio.fi, 040 726 9650

2019 - 2021

Nimi Ammatti Kunta (Postitoimipaikka) Yhteystiedot
Alatalo Kimmo, henkilökunnan edustaja pääluottamusmies Oulu kimmo.alatalo@sok.fi, 044 788 6099
Aulakoski Antero lupasektorin johtaja, rikosylikomisario Raahe antero.aulakoski@gmail.com, 050 557 4986
Husso Sofia brand designer Oulu sofia.husso@gmail.com, 040 586 6956
Huttu-Hiltunen Antti apulaisjohtaja, maanviljelijä Oulu antti.huttu-hiltunen@ouka.fi, 040 556 2486
Jääskö Virpi talousasiantuntija Oulu (Oulunsalo) virpi.jaasko@gmail.com, 0505740856
Kemppainen Marja-Leena kunnallisneuvos, ThAMK, työnohjaaja STOry Oulu kempmarlee@gmail.com, 0442604290
Maaranto Markku KM, luokanopettaja, aikuiskoulutus Liminka (Tupos) markku.maaranto@gmail.com
Ojantakanen Liisa maatalousyrittäjä, agrologi AMK Siikalatva (Rantsila) liisaojantakanen@gmail.com, 0503079824

2020 - 2022

Nimi Ammatti Kunta (Postitoimipaikka) Yhteystiedot
Hanni Piia myyjä, yrittäjä Rovaniemi piia.hanni@sok.fi, 0405217789
Huovinen Riitta emäntä/yrittäjä Muhos r.huovinen@luukku.com, 041 466 3859
Kestilä Jari rehtori Oulu kestija@gmail.com, 040 126 2186
Kurvinen Sanna, esimiesten edustaja palvelupäällikkö Oulu sanna.kurvinen@sok.fi
Latola Antti, varapuheenjohtaja asianajaja Oulu antti.latola@norralaw.fi, 040 558 1495
Maijala Mikko metsätalousinsinööri, aluevastaava Sodankylä mikko.maijala@mhy.fi, 0400 839 397
Mäkelä Aarne rehtori, kasvatustieteen tohtori Oulu aarne.makela71@gmail.com, 0406727309
Mäkituomas Antti varatuomari, yrittäjä Pello 040 512 5943
Riekki Vesa metsuri Pudasjärvi vesa.riekki@pudasjarvi.fi, 040 541 1834

Paavo Härö, hallintojohtaja, sihteeri, Oulu